Вчені запропонували технологію інтегрування сонячних батарей в прозорі вікна

Спільна група вчених, що займаються дослідженнями в Університеті Мілан-Бікокка і Лос-Аламоської лабораторії змогли синтезувати новий вид квантових точок, після чого вони були впроваджені в прозорий полімер як приймач сонячної енергії. Відкриття дає надію, що незабаром можуть з’явитися особливі вікна з вбудованими сонячними батареями.

Квантові точки, або нанокристали на основі напівпровідників, в даний час вже набули застосування для виробництва сонячних панелей, використовуються вони і в транзисторах, лазерах, світлодіодах. В. Климов, провідний спеціаліст Центру перспективної сонячної фотофізики (Лос-Аламос) відзначив, що головною особливістю їх досягнення є велика площа розміщення люмінесцентних сонячних концентраторів, в які впроваджено новий вид особливих квантових точок.

Сонячні батареї в прозорих вікнах

Концентратор виступає в ролі світлозбираючої лінзи, концентрує випромінювання Сонця. Випромінювання, зібране з великої площі, значно збільшує потужність для кінцевого споживача. Перевипромінювання світла відбувається від концентратора в сонячну батарею, встановлену на краю панелі.

Серхіо Бровеллі, що представляє групу вчених Університету Мілан-Бікокка зазначив, сонячні концентратори не тільки істотно підвищують ефективність, але і можуть стати частиною нових архітектурних концепцій. Так, наприклад, в перспективі можна виробляти спеціальні фотоелектричні вікна, які перетворять фасад будинку в невелику і дешеву електростанцію.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *