На одному з супутників Сатурна виявлений океан

На Енцеладі – шостому за величиною супутнику Сатурна – за допомогою міжпланетного апарату Кассіні виявлений океан. Вчені заявляють, що на невеликому, всього 500 км в поперечнику, супутнику може існувати життя.

Відомо, що Енцелад цілком скований льодами, а температура на поверхні складає близько -180 ° C. Ще в 2005 році на південному полюсі супутника помітили гейзери з солоною водою і, як показали подальші дослідження, деякими органічними речовинами. Тоді вчені припустили, що під товщею льоду може бути прихований цілий океан.

Океан на Енцеладі (супутнику Сатурна)

Через шар крижаної кірки візуально розглянути воду на поверхні Енцелада не представляється можливим, тому дослідники пішли іншим шляхом. Спостерігаючи за переміщеннями апарату через радіотелескопи мережі космічної телекомунікації, вчені реєстрували найменші коливання Кассіні щодо своєї орбіти. За допомогою цього дослідники змогли створити гравітаційне поле супутника.

Щільність води більша за щільність льоду на 7%. Якщо враховувати, що на гравітаційне поле будь-якого небесного тіла впливає щільність речовини і той факт, що найбільше тяжіння супутника було відзначено в районі південного полюса Енцелада, можна сказати, що під товщею льоду в цій області знаходиться вода. Більш того, дослідники відзначили, що водна маса за розмірами може зрівнятися з озером Верхнім в Північній Америці і мати глибину до 10 км. Про наявність води на північному полюсі Енцелада поки невідомо.

Супутник занадто віддалений від Сонця, тому вода на поверхні Енцелада в рідкому вигляді може перебувати тільки через дію приливних сил Сатурна. У більш ранніх дослідженнях 2005 було встановлено, що в воді гейзерів є органічні сполуки, що дає надію на те, що навіть на холодних планетах теоретично може існувати життя або ж воно існувало колись у минулому.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *