Система, що використовує сигнали Wi-Fi, дозволяє побачити те, що робиться по той бік стіни

Дослідники з Університетського коледжу в Лондоні (University College London) розробили і продемонстрували роботу дослідного зразка системи, яка за допомогою сигналів бездротових мереж передачі даних Wi-Fi може відстежувати рухомі об’єкти, що знаходяться по той бік стін та інших перешкод. Розроблений пристрій багато в чому схожа за принципом дії на звичайний радар, але на відміну від активного радара, який сам випромінює радіохвилі, нова система абсолютно пасивна, вона лише здатна розібратися в тому “супі” з радіохвиль, джерелами яких є точки доступу і пристрої, підключені до бездротової мережі.

Технологія Wi-Fi радара

Доктор Бо Тан (Dr. Bo Tan), один з провідних дослідників даного проекту, розповів, що розроблена ними технологія має дуже велику кількість областей застосування, починаючи від спостереження за терористами які захопили заручників до реалізації систем розпізнавання жестів. Система також може використовуватися для контролю за літніми і хворими людьми і виклику допомоги в разі падіння або тривалої бездіяльності контрольованого пацієнта.

Робота Wi-Fi-системи, як і традиційних радарних систем, заснована на використанні ефекту Доплера, який зміщує фазу радіохвилі, відображеної від рухомого об’єкта. У пристрої використовується два незалежних прийомних канали, один з каналів приймає прямий несучий сигнал, випромінюваний точкою доступу або маршрутизатором. Другий канал налаштований на прийом сигналу, відбитого від рухомих об’єктів.

Порівнюючи два прийнятих сигнали за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення, розробленого фахівцями компанії National Instruments, система може обчислити місцерозташування, швидкість і напрямок руху контрольованого об’єкта. Під час випробувань дослідного зразка системи вона виявилася в змозі використати сигнал Wi-Fi від звичайного пристрою споживчого класу для виявлення рухомої людини і деяких її жестів, в приміщенні, відокремленому стіною, товщиною в 25 сантиметрів.

Повна відсутність власного випромінювання в будь-якій частині електромагнітного спектру гарантує повну анонімність роботи пристрою-радара, що робить цю технологію особливо привабливою для використання в системах спостереження, забезпечення безпеки і при проведенні операцій з ліквідацією терористичних загроз. І це підтверджується тим, що представники групи доктора Бо Тан вже досить успішно ведуть переговори з деякими фірмами, що випускають електроніку спеціального призначення, і урядовими установами, які сильно цікавляться можливостями нової технології.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *