Цікаві факти про блискавки

Блискавка – це найпотужніший іскровий розряд в атмосфері. Проявляється світловим спалахом і громом. Суть природного явища в наступному. Якщо пояснювати просто, то під час грози в грозових хмарах накопичується електричний заряд однієї полярності. При гарній провідності атмосфери, яка зазвичай і буває в грозу (відбувається іонізація повітря), відбувається так званий електричний пробій повітря. Тобто виникає канал, по якому йде електричний струм від заряджених хмар до нульового потенціалу землі. Нерідко блискавка виникає між хмарами, що мають різні електричні заряди. Електричний струм в каналі блискавки досягає 100 тис. Ампер, а напруга 1 мільйона Вольт. Особливо в фізику процесу ми вдаватися не будемо, розглянемо лише цікаві факти про блискавки.

Блискавка

На нашій планеті є аномальні за кількістю появ блискавок місця. На Африканському континенті самою наелектризованою країною вважається Кенія, і не марно. Там блискавки величезних розмірів виникають протягом 2/3 року. Тобто 200 днів у році. У цій країні щорічно від ударів блискавок гине більше сотні людей і кілька сотень тварин. Вважається, що винне в такій надмірній електричній активності озеро Вікторія, над яким і виникають грозові хмари.

До речі, на нашій планеті є не тільки аномальні в плані утворення блискавок місця, але і так звані «гнізда блискавки» – конкретні місця частого або регулярного потрапляння блискавок. Вважається, що «гнізда» утворюються в місцях, де занижений електричний опір землі – де великі поклади металу біля поверхні. За однією з легенд, грабіжники курганів стежили протягом певного часу, в який з курганів блискавка б’є частіше – це, як правило, і було місце поховання золотих і срібних прикрас.

Серед людей також зустрічаються особливо невдачливі в цьому плані люди. Наприклад під час Першої Світової війни канадського офіцера Саммефорда блискавка била аж … 4 рази. Причому третій був для нього фатальним, а четвертий раз удар блискавки припав на міське кладовище, точно в те місце де і був похований офіцер. Інший невдаха теж із США потрапив до Книги рекордів Гінесса, тому, що пережив аж … 7 прямих влучень блискавки.

Є також місця на планеті, де блискавки трапляються не частіше одного-двох разів за два роки. Наприклад, місто Санта-Марія в штаті Каліфорнія США. А, приміром, у Єгипті грози трапляються всього лише раз на дві сотні років.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *