Цікаві факти про планети гіганти

До планет-гігантів відносять чотири планети Сонячної системи – Уран, Нептун, Сатурн, Юпітер. Від решти планет-представників земної групи їх відрізняє не тільки величезний розмір, а й хімічний склад. Цікаві факти про планети гігантах читайте в нашій статті.

За будовою планети-гіганти газоподібні, в їх складі багато водню і гелію, вони розріджені і їх відрізняють великі розміри. Єдиний виняток з чотирьох вищезазначених планет становить Плутон, оскільки хімічні елементи його оболонки близькі до планет земної групи. Але серед визначальної відмінності цих планет, є звичайно, розмір – навіть самий маленький Уран в п’ятнадцять разів більший від Землі.

У всіх планет-гігантів налічується велика кількість супутників, які називають місяцями. Для порівняння з єдиним супутником Землі, в Юпітера є більше 60 маленьких супутників.

Кожен пам’ятає, що Сатурн знаменитий своїми кільцями, але далеко не всі знають про наявність таких же кілець і у інших чотирьох планет, вони мають трохи інший хімічний склад і менш помітні, проте, при спостереженні за гігантами за допомогою астрономічної техніки можна їх побачити.

Як і Земля, планети-гіганти обертаються навколо своєї осі і по колу Сонячної системи, але їх обертання має дещо інший характер, що зумовлено газоподібною будовою, тому зона обертання представлена ​​шарами, найшвидшою швидкістю обороту характеризується зона екватора, або середини, найповільніше рух відбувається в зонах полюсів.

Найбільша з планет-гігантів – це Юпітер, названий на честь знаменитого римського бога. Тяжіння на цій планеті набагато більше, ніж на нашій Землі, та й вага Юпітера перевершує маси інших планет на 70 відсотків. Також для нього характерні великі швидкості обертання, якщо порівняти тривалість дня із Землею, то на Юпітері він дорівнює десяти годинам.

You may also like...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *